Ефикасни натпревари ќе има во Африка и Азија, Холандија ќе ја победи Канада (Фото)

Репрезентативни натпревари од африканските и азиските квалификации за Светското првенство, но и еден пријателски меч се дел од понудата во Квотите на денот на Sport Life. Петте предлози искомбинирани на еден тикет прават квота од 49.4, додека поединечно квотите се движат помеѓу 2.00 и 2.55.

Понудата ја отвораат селекциите на Кина и Тајланд, меч на кој се очекуваат голови во двете полувремиња. Понудената квота од 2.10 ќе биде добитна само ако во двете полувремиња бидат постигнати помеѓу еден и три гола.

Кувајт како фаворит патува на гостувањето кај Индија, па доколку успеат да останат непоразени во меч на кој ќе бидат постигнати помеѓу два и пет гола, тогаш квотата од 2.05 ќе биде добитна.

Понудената квота од 2.00 за единствениот пријателски натпревар во Квотите на денот ќе биде добитна само ако Холандија ја победи Канада во натпревар на кој ќе има барем по еден гол и во првото и во второто полувреме.

Египет е голем фаворит против Буркина Фасо во африканските квалификации за Светското првенство, а квотата од 2.55 ќе биде добитна само ако Фараоните имаат водство на полувремето и на крајот победат, но и ако на натпреварот бидат постигнати најмалку два гола.

Понудата ја затвораат селекциите на Сенегал и ДР Конго, меч на кој се очекува ефикасен фудбал од страна на домашните фудбалери. Понудената квота од 2.25 ќе биде добитна ако Сенегал постигне најмалку еден гол во првиот дел, односно најмалку два на целиот натпревар.

- Оглас -

Најнови вести