Египет тргна фуриозно во квалификациите за СП, Салах постигна четири гола (Видео)

Репрезентацијата на Египет со убедлива победа од 6-0 над Џибути тргна во африканските квалификации за пласман на Светското првенство. Египќаните победија на крилјата на својот најдобар фудбалер, Мохамед Салах, кој беше стрелец дури на четири погодоци.

Sвездата на Ливерпул по двапати погоди и во двете полувремиња, а интересно сите голови ги даде во низа, додека последните два беа дело на неговите соиграчи Мостафа Мохамед и Трезеге.

- Оглас -

Најнови вести