Египетските гиганти се фаворити, ќе биде интересно во Парагвај

5702 Национал Банк Египет – Замалек (19 ч.)

Замалек одигра нерешено на гости во големото дерби против Ал-Ахли, а сега има нов гостински предизвик. Национал Банк Египет е во низа од 12 меча без пораз во сите натпреварувања (пет победи и седум нерешени).

Овие три екипи играле три средби и на сите три се треселе мрежите на двата тима. Замалек е фаворит, но добрата серија на домаќините е знак за претпазливост.

Предлог тип: ГГ (1.89)

 

5703 Ал-Ахли – Газл Ел Махалах (21:30 ч.)

Кога главиот фаворит за титула игра дома, против екипа која нема шанси за висок пласман, јасно е кој ќе победи. Ал-Ахли дома има седум победи и две нерешени без пораз, а против овој ривал пред своите навивачи има седум победи по ред.

Предлог тип: 1-1 (1.85)

 

4816 Суд Америка – Прогресо (18 ч.)

Дуел на две екипи коишто имаат проблеми со ефиканоста, па затоа се во долниот дел од табелата во втората лига на Уругвај. Прогресо нема победа во последните седум кола и во девет меча постигна само шест погодоци.

Малку подобар е тимот на Суд Америка со осум погодоци во девет дуели, што е само најава за средба со малку погодоци.

Предлог тип: 0-2 (1.46)

 

4783 Ресистенција – 12 Октомври (23 ч.)

Домаќинот е во низа од пет меча без победа, но дуелот против овој ривал е вистинска можност да се прекине лошата низа. Екипата на 12 Октомври е последна на табелата и има само 14 бодови од 19 меча, а на гости нема ниту еден триумф.

Предлог тип: 1 (2.45)

 

ВПС – Хонка (17 ч.)

Денеска во Финска се играат дури шест меча, а на ова средба треба да очекуваме погодоци. Се работи за две екипи кои негуваат офанзивен фудбал, а и традицијата на меѓусебни дуели вели дека има погодоци.

На три од последните четири меча имало барем по четири гола, а еднаш било 1:1, што значи дека треба да има возбудувања.

Предлог тип: 1-3 I & 1-3 II (2.06)

- Оглас -

Најнови вести