Егзотични се Квотите на денот – Со аутсајдер лигите може да се направи убав тикет со коефициент 11 (Фото)

Почетокот на летото секогаш е со поскромна фудбалска понуда, па за добрите познавачи на послабите лиги тоа е шанса добро да заработат со добитни тикети во аутсајдер лигите.

Денешните Квоти на денот се со со таква егзотична понуда од два меча од мароканското фудбалско првенство и еден од Исланд, а сите заедно прават вкупен коефициент 11.

Мулудија е фаворит против Рапид во Мароко и предлог со Квоти на денот е да се одигра 1&2-6 со коефициент 2.60.

Уште еден меч во мароканското првенство е на менито во Квоти на денот, а предлог е да се одигра 1-3 во двете полувремиња на мечот ФАР Рабат против Магреб Фес со коефициент 2.10.

Третиот меч е од Исланд и предлог е да се одигра дека лидерот Брејдаблик нема да загуби од најтрофејната екипа во земјата, КР Рејкјавик, и да се одигра 1Х&ГГ со квота 2.00.

Сите три меча може да се играат на ист тикет и да се комбинираат со сите останати игри од билтенот и дневниот додаток на Sport Life.

- Оглас -

Најнови вести