Економични Англичани – Со најмалку голови во историјата на ЕП се победници на група

Гордиот Албион ги урна сите рекорди и со два гола освои дури 7 бода за прво место во Д групата, но и одбра опасна варијанта за осминафиналето.

Слични вести...