Елмас ќе даде сигнал за рестартирање на фудбалот во Италија – Серија А продолжува на 20 јуни

Македонскиот репрезентативец ќе игра на премиерата по камбекот предвиден за 13 јуни со полуфиналните мечеви во Купот на Италија, а Калчото ќе продолжи 7 дена подоцна.

Слични вести...