Елмас ќе се радува на победа, коефициентот во Супер типот е одличен (Фото)

Супер типот на Sport Life стандардно и денеска нуди 16 натпревари од различни спортови и на сите коефициентите се зголемени во однос на вообичаената понуда.

Има вкупно 40 различни игри на натпревари во фудбал, хокеј на мраз, ракомет и тенис, па полесно е во таков богат избор да се најде и џокер за поголеми добивки во Sport Life.

Во фокусот е мечот меѓу Болоња и Наполи, а кај гостите се очекува стартер да биде Елиф Елмас и да се радува на победата против драстично ослабениот домаќин.

Коефициентот за двојка е специјален во Супер типот на Sport Life и изнесува 2.30.

Понудата почнува со натпревар во хокеј на мраз во Финска меѓу Илвес и Карпат од 16 часот, сè до три часот по полноќ, кога ќе се игра тенискиот меч на Отвореното првенство на Австралија меѓу Хејли Баптист и Керолин Гарсија.

 

 

- Оглас -

Најнови вести