Епска битка во Мелбурн, Ѓоковиќ ги прегрме сите искушенија против Зверев

Во меч што траеше над 3 и пол часа, српскиот тенисер победи со 3:1 и ќе игра во полуфиналето на Отвореното првенство на Австралија.

Слични вести...

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *