Еуфорија на аеродром: Пристигна ѕвездата која се чекаше, сега титулата делува многу поблиску

Долго време се најавуваше враќањето на Ромелу Лукаку во Интер, а тоа конечно се случи вечерва. Белгискиот репрезентативец вечерва слета на аеродромот во Милано за еуфорија кај фановите на Интер.

Вицепрвакот на Италија го договори голгетерот да дојде како позајмен играч од Челзи. Лукаку пред две години беше еден од најзаслужните за титулата на Интер во Серија А. Даде 24 гола во 36 меча, што е многу повеќе од тоа што изминатава сезона го имаше како ефект во Челзи, каде што даде само осум погодоци во 26 натпревари.

Со враќањето на Лукаку, Интер сигурно ќе биде посилен и поконкурентен во трката за Скудетото во следната сезона.

 

- Оглас -

Најнови вести