Евролигашка кошарка и фудбали од Англија и Шпанија во Квотите на денот на Sport Life (Фото)

Два евролигашки натпревари и три фудбали од Англија и Шпанија се дел од Квотите на денот на Sport Life. Вкупната квота на петте меча е 46.4, а најголемо внимание привлекува кошаркарскиот натпревар помеѓу Црвена ѕвезда и Фенербахче.

Понудата со Квотите на денот ја отвораат кошаркарите на Монако и Анадолу Ефес. Понудената квота за овој натпревар е 2.65, а за биде добитна, потребно е домашните да победат и на мечот да бидат постигнати над 161.50 кошеви.

Екипата на Виган е фаворит против Транмере и освен нивна победа, за да биде добитна квотата од 2.35, потребно е на натпреварот да бидат постигнати помеѓу два и пет гола.

Сарагоса е голем фаворит на гостувањето кај Аценета, но освен победа на гостите, потребно е да има најмалку еден гол во првото полувреме за да биде добитна понудената квота од 1.85.

Фаворит има и на дуелот помеѓу Дерби каунти и Кру, а тоа се домашните од коишто се очекува да бидат ефикасни денес. За да излезе квотата од 1.75, потребно е фудбалерите на Дерби каунти да бидат ефикасни во двете полувремиња.

Најинтересниот натпревар од Квотите на денот се очекува да биде оној евролигашкиот помеѓу Црвена ѕвезда и Фенербахче, кој ќе се одигра во Белград. Квотата од 2.30 за овој натпревар ќе биде добитна само ако Црвено-белите имаат водство на полувреме и на крајот победат.

- Оглас -

Најнови вести