Европо знај: Кралот доаѓа од Македонија! (Фото)

Македонија по седми пат е дел од Европското ракометно првенство, а во сите седум шампионати Кирил Лазаров бил во црвено-жолтиот дрес. Лазаров овојпат ќе биде во улога на играч, капитен, но и селектор.

Навивачите од цела Европа многу добро знаат кој е Кирил Лазаров, а еден наш навивач од Брвеница со уникатно знаме, во следните три меча против Словенија, Црна Гора и Данска само ќе ги потсети дека ракометниот крал на Европа доаѓа од Македонија!

- Оглас -

Најнови вести