Европскиот првак лесно ќе слави на свој терен, зголемена квота за победа на Сити против Реал

Денешниот Супер тип во Sport Life има интересна хронологија. Започнува со два тенски меча, продолжува со доминација на фудбалот, а финишот е резервиран за две кошарки.

Од тениската понуда, Доминик Тим треба да го добие дуелот против Бенџамин Бонзи, а Ришар Гаске е во улога на аутсајдер против Томи Пол.

Зголемена е и квотата за победа на Манчестер сити против Реал Мадрид во полуфиналето од Лигата на шампионите, додека во кошаркарското елитно друштво европскиот првак Анадолу Ефес во Истанбул треба да слави против Милано.

- Оглас -

Најнови вести