Фановите на Рома го споредуваат со Цезар, Мурињо на мурал претставен како император (Фото)

Голема е радоста кај навивачите на Рома после освоениот трофеј во Конференциската лига. Еден од најзаслужните за успехот и првиот европски пехар на Волчицата е тренерот Жозе Мурињо, па навивачите смислија како да му се заблагодарат.

Мурињо доби мурал во Циркус Максимус во Рим, каде е претставен како император. Облечен е како Гај Јулие Цезар и го држи во рака трофејот од Конференциската лига.

- Оглас -

Најнови вести