Фановите тријат раце, се преговара за нова борба на Флојд Мејведер и Конор Мекрегор!

Љубителите на боксот и ММА со нетрпение го очекуваат исходот од преговорите за римеч на ѕвездите Флојд Мејведер и Конор Мекрегор, кои се пензионирани во своите спортови.

Американскиот боксер Мејведер е 12 години постар од Ирецот, кој е УФЦ ѕвезда, а според шпекулациите, битката би вредела околу 1 милијарда евра. Мејведер и Мекрегор имаа битка во 2017 година, а победи Флојд со нокаут во 10-та рунда.

- Оглас -

Најнови вести