Фантастичен почеток во Лајпциг: Турција поведе со гол уште во првата минута (Видео)

Фанстастичен почеток имаше последното осминафинале на Европското првенство помеѓу Турција и Австрија. Резултатот на дуелот во Лајпциг беше отворен уште во првата минута, откако Ѓулер изведе корнер, а несмасната реакција на одбранбените фудбалери на Австрија ја искористи Мирхан Демирал и ја смести топката во мрежата на Австрија за водство на Турција од 1-0.

- Оглас -

Најнови вести