Фантастична е квотата за Барселона во денешниот Супер тип

Редовната содржина на Sport Life, Супер типот и денеска ни носи нови 15 натпревари со појачани коефициенти.

Уште на прв поглед предизвикувачка е квотата за Барселона на гостувањето кај Мајорка. Победа на Каталонците на ова гостување е вреднувано со 2.35, додека за Барса да даде најмалку два гола, коефициентот изнесува 2.40.

За тие, пак, што сакаат уште поголеми квоти, тука е гостински триумф и најмалку три гола на средбата, за што има неверојатен коефициент од точно четири.

Денешниот Супер тип изобилува и со натпревари од другите спортови а првата средба е од 13:45 часот а ќе се соочат екипите на Кан и Тулуз во рамките на Купот на Франција, а коефициентот за гостински триумф изнесува 1.57.

- Оглас -

Најнови вести