Фантастична понуда на Sport Life со четири мундијалски Специјали, посебен подарок може да бидат слободните удари на Меси (Фото)

Четири мундијалски Специјали со феноменална лепеза на игри за сечиј вкус понуди на Sport Life за третиот ден на првенството во Катар, а има безброј интересни игри што можат да се играат сингл или во раазлични варијанти со останати игри на тикет.

Веднаш во око „паѓа“ понудата со коефициент 15 за начинот на кој ќе биде постигнат првиот гол на мечот меѓу Аргентина и Саудиска Арабија ако тоа биде од слободен удар.

Лионел Меси ќе игра, а тој е волшебник за голови од слободни удари, па варијанта со 15 квота дека прв гол на мечот од 11 часот ќе падне од слободен удар е вредна за ризик.

Опции се уште првиот погодок да биде постигнат со глава, со удар со нога, од пенал, да биде автогол и да нема воопшто гол.

Има опции да одиграте и на стрелци на прв гол, стрелец во текот на мечот и стандардните игри на картони, пенали, корнери, интервал на првиот гол, дали ќе има црвен картон и уште безброј игри веќе познати на обложувачите.

Одличен Специјален сингл подготви Sport Life и за следниот натпревар, од 14 часот меѓу Данска и Тунис.

Тука Каспер Долберг од данската репрезентација е главен фаворит за прв стрелец, а ако успее квотата е одлична и изнесува 5 коефициент.

Понудени се дури 15-мина играчи вкупно од двете репрезентации, па ако имате чувство кој ќе биде стрелец на првиот гол или на погодок во текот на мечот можете добро да си заработите со добитен сингл или тикет во Sport Life.

Веднаш потоа голгетерската класа ќе се обиде да ја потврди еден од најдобрите стрелци на денешницата, Роберт Левандовски.

Тој е главен адут на Полјаците за добар пласман, а денеска на мечот против Мексико од 17 часот е рангиран во Специјалот на Sport Life како главен кандидат за стрелец на првиот гол.

Квотата за Лева да даде прв гол е 4.50, а зад него е репрезентативецот на Мексико, Раул Хименес со квота 6.50.

И тука, како и на останатите Специјали во Sport Life има широк спектар на различни игри што се магнет за обложување.

За крај на денот со четири Специјални синглови на Sport Life е богатата понуда за мечот меѓу Франција и Австралија, а тука барем кај стрелците треба да царува Килијан Мбапе.

Ако најскапиот играч на светот прв даде гол, тогаш имате убав ќар поможен со квота 3.70 на вашата уплата, ако одиграте сингл.

Има опција да одиграте и неколку стрелци, па може да се размисли за погодоци и на Жиру, Гриезман, Турам и можеби и за некој фудбалер на Австралија.

Посебно добра понуда изгледа за победа на Франција и стрелец во кој било период од мечот да биде Мбапе, а таа варијанта е со квота 2.00.

И тука има многу различни игри, од почетен удар, време на првиот гол, прв и последен корнер, број на картони, корнери, дали ќе има црвен картон и која репрезентација прва ќе има исклучен играч, удари кон голот и уште многу игри.

 

- Оглас -

Најнови вести