Фараоните на колена, Ихеаначо со супер гол ги вивна „супер орлите“ (Видео)

Келечи Ихеаначо со прекрасен гол ѝ донесе победа на Нигерија од 1-0 во дерби-дуелот против Египет на Африканскиот куп на нациите.

Голгетерот на Лестер погоди за многу важни три бода во групата, во која се уште и Судан и Гвинеја Бисау, па сега Нигерија е во одлична позиција како прва во групата да продолжи во следната фаза.

https://twitter.com/i/status/1480943337511260165

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

- Оглас -

Најнови вести