Фарид си замина од Бруклин, ќе лета со „ракетите“ од Хјустон

Еден од најатрактивните кошаркар во НБА Лигата се договори со раководството на Бруклин нетс да си замине и ќе игра за Хјустон рокитс

Слични вести...