Фатих Терим грми: Оливер има трауми по пеналот за Реал, сега не смее да покаже на белата точка

Познатиот турски тренер Фатих Терим грми по УЕФА, а особено по судијата Мајкл Оливер, за, според него, чист недосуден пенал за Галатасарај против Порто, во мечот од Лигата на шампионите.

„УЕФА си ги штити судиите, и тоа константно. Тие грешат, но и немаат проблем бидејќи знаат дека нема да има санкции. Оливер веќе не може да суди на врвно ниво, бидејќи сега се плаши да досуди пенал. Нè оштети против Порто. По контреоверзниот момент од полуфиналето во Лигата на шампионите, кога досуди пенал за Реал Мадрид против Јувентус, Оливер има психолошки проблеми и не смее да суди повеќе“, вели Терим.

Галатасарај загуби со 0-1 против Порто на гостински терен, а клубот од Истанбул реагира на моментот кога Сердар Азиз беше соборен во казнетиот простор на Порто.

Погледнете го спорниот момент за кој Терим и челниците на Галатасарај сметаат дека се оштетени од Оливер.

- Оглас -

Најнови вести