Фаворитите одиграа според планот, па тикетот уплатен со 100 денари донесе добивка од 1.400 евра (Фото)

Неделата беше среќен ден за редовниот играч на Sport Life од Струга, кој со 100 денари успеа да дојде до добивка од 74.161 денар, или околу 1.400 евра. На тикетот се одигра 14 натпревари, од кои дури 11 се за победа на екипите кои се фаворити, два се на голови, и тоа 3+, додека еден меч е комбинација од конечен тип и игра на голови.

Квотите на тикетот се движат помеѓу 1.37 и 2.19, а последните натпревари кои се играа во 21 часот не донесоа никаква драма и прославата за убавата добивка започна многу рано. Последни на тикетот се чекаа победите на Лион и Монако, а тие беа остварени беа некоја поголема драма.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ОСТАВИ КОМЕНТАР

Внесете го вашиот коментар!
Внесете го вашето име тука

- Оглас -

Најнови вести