Фаворитите победија, на Вашингтон ниту +23 не му беа доволни за победа над Торонто (Видео)

Трите големи фаворити на синоќешните натпревари од НБА-лигата забележаа очекувани победи, а победи и екипата на Сакраменто, која беше благ фаворит против Кливленд.

Најмногу возбудувања имаше на натпреварот во Канада, каде што Вашингтон изненадувачки имаше водство од 23 поени разлика на стартот од третиот период. Сепак, во продолжение од мечот, Торонто одигра фуриозно и со серија од 14-0 во финишот успеа да ја надополни негативата и да забележи очекувана победа од 111-107.

Најубедливата победа синоќа ја забележа Бостон откако го победа Њујорк со 114-98, додека најмногу поени беа постигнати на мечот Сакраменто – Кливленд, кој заврши со резултат 132-120. На последниот натпревар Милвоки со 118-109 го победи Чикаго.

- Оглас -

Најнови вести