Федерер се штеди – На земја ќе игра само на Ролан Гарос

Доаѓа дел од сезоната за игра на најспората тениска подлога, а Швајцарецот одлучи да игра само на еден турнир, на најважниот во сезоната на земјена подлога.

Слични вести...

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *