Фенербахче на три бода од „фенерот“, јубилеј на Топал

Фенербахче и Башакшехир одиграа 0-0 во дуелот од турската лига, по кој славниот истанбулски клуб е на 15-тото место, само со осум бода, три повеќе од последнопласираниот тим на табелата. Средбата траеше 97 минути, но мрежите останаа недопрени.

Башакшехир е втор на табелата, но со реми понезадоволни се „канаринците“, на кои трите бода им требаа многу повеќе. Елиф Елмас играше 81 минута, пред да биде заменет со Роберто Солдадо.

Во 65-тата минута во игра влезе Мехмет Топал, дефанзивецот на Фенер за кого ова беше 500-ти меч во кариерата. Топал од 2012 е во Фенербахче и повеќе од половина од овие 500 средби му се како член на овој тим.

- Оглас -

Најнови вести