Фенербахче не дозволи Трабзонспор уште денеска да ја освои титулата во Турција

Фенербахче продолжи да реди победи, и ја одложи промоцијата на Трабзонспор како нов првак на Турција, барем до утре. Вечерва Фенер во Истанбул го надигра Газијантепспор со 3-2, и дојде на негатива од осум бода до лидерот Трабзон, на три меча до крај.

Трабзонспор има меч помалку, утре игра дома со Анталијаспор, и ако победи, ќе ја прослави титулата.

- Оглас -

Најнови вести