Феноменална е квотата за победа на Холандија над Англија

Претходното Европско првенство во фудбал кое се одржа во Германија, во 1988 година, заврши со изненадувачки исход, титулата ја освои Холандија, а Лалињата и годинава се на добар пат да го повторат успехот од пред 36 години.

Тимот на Роналд Куман кој сега е селектор, а во 1988 беше играч кога Холандија стана европски шампион, дојде до полуфинале на ЕВРО 2024, и таму ќе се сретне со Англија. Според квотите во Sport Life, фаворити се Англичаните, и тоа нешто поголеми фаворити отколку Шпанија против Франција во другото полуфинале.

Ако верувате во победа на Холандија над Англија, тогаш сигурно многу примамливо ви делува квотата од 3.05 за триумф на Порткаловите и треба да уплатите во Sport Life и да чекате добивка.

- Оглас -

Најнови вести