Фешта во Барселона: Левандовски даде гол после само две минути, Дани Алвеш е поздрави со публиката (Видео)

Барселона после само 10 минути игра поведе со 3-0 против мексиканскиот тим УНАМ Пумас, во 20-та минута беше веќе 4-0, и присутната публика ужива во тоа што го гледа.

За Пумас игра бразилскиот ветеран Даниел Алвеш, кој минатата сезона играше за Барса и ова му беше своевидно простување со фановите и довчерашните соиграчи. Каталонците кои летово потрошија многу пари за засилувања, ги газат Пумите, а како по посакувано сценарио, гол шоуто го отвори Роберт Левандовски, уште во трета минута.

Ова е првиот погодок на Полјакот во дресот на Барселона:

- Оглас -

Најнови вести