Фиго преку видео-порака ги поздрави неготинци и Македонија (Видео)

Еден од најдобрите португалски фудбалери во историјата, Луиш Фиго, преку видео-порака ги поздрави навивачите на Реал Мадрид во Македонија, особено тие од градот Неготино.

Некогашниот капитен на Барселона кој во 2000 година направи бомбастичен трансфер од Барса во Реал Мадрид, порача дека иако Ливерпул е одличен тим, Реал ќе победи во париското финале на 28-ми мај.

Видеото се појави на Фејсбук страницата на фан клубот на Реал Мадрид во Македонија, и може да го видите ТУКА.

- Оглас -

Најнови вести