Флорентино за Мбапе: Кутриот, веќе почна да жали за одлуката! (Видео)

Претседателот на Реал Мадрид, Флорентино Перес, даде интересен коментар додека се потпишуваше на дресот на еден фан на Кралскиот клуб.

Додека Перес даваше автограм, еден навивач му порача: „Немој веќе да го каниш Мбапе во Реал“.

Одговорот на Перес беше: „Кутро момче, сигурно веќе жали“.

Како што е познато, француската фудбалска ѕвезда Килијан Мбапе во последен момент реши да го продолжи договорот со ПСЖ за уште три сезони, иако се чинеше дека неговиот трансфер во Реал е завршена работа.

Навивачите на Реал му се лути на Мбапе и сметаат дека „лажгото“ кој цела година флертуваше со Реал и на крај го откачи, не треба никогаш да стане член на шпанскиот гигант.

- Оглас -

Најнови вести