Фрејзер-Прајс е како стрела, го истрча второто најдобро време на 100 метри

Атлетичарката од Јамајка со дозволен ветар в грб од 1.3 метри во секунда мина низ целта со време од 10.63 што е за само 14 стотинки послабо од светскиот рекорд на Флоренс Грифит-Џојнер

Слични вести...

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *