Франција и Белгија ќе одиграат ефикасно, Португалија сигурно ќе ја победи Словенија (Фото)

Четири натпревари, но со пет понудени предлози, се дел од понудата во Квотите на денот во Sport Life. Централното место го има мечот помеѓу Франција и Белгија на Европското првенство, дуел за којшто има два предлога во Квотите на денот. Сите квоти се поголеми од два, односно се движат помеѓу 2.00 и 2.80.

Првиот предлог за осминафиналето помеѓу Франција и Белгија има квота од 2.40, која за да биде погодена, потребно е Французите да не загубат во регуларните 90 минути, но и Мбапе и другарите да постигнат најмалку два гола.

Вториот предлог има малку повисока квота, 2.80, и за да биде добитна, потребно е двете екипи да постигнат барем по еден гол, но и погодоци да има во двете полувремиња.

Ефикасно се очекува да биде на мечот од литванското првенство помеѓу Шауиај и Кауно Жалгирис. Квотата од 2.00 ќе биде добитна само ако во двете полувремиња бидат постигнати помеѓу еден и три гола.

Португалија е голем фаворит во дуелот против Словенија, па доколку победат во натпревар на којшто ќе има голови во двете полувремиња, понудената квота од 2.40 ќе биде добитна.

Ефикасен меч се очекува од фудбалерите на Палмеирас, кои доколку постигнат барем еден гол во првото полувреме против Коринтијанс, но и најмалку два на целиот натпревар, тогаш квотата од 2.25 ќе биде добитна.

- Оглас -

Најнови вести