Французите се надеваат дека Мбапе конечно ќе блесне, но и Роналдо знае како против Триколорите

Четвртфиналната пресметка во Хамбург меѓу Франција и Португалија е во фокусот на вниманието поради дуелот меѓу двајцата врвни напаѓачи, Килијан Мбапе и Кристијано Роналдо.

Французинот беше 11-годишно момче кога првпат го сретна својот идол Роналдо, а сега ќе игра против него за пласман во полуфиналето на ЕВРО 2024.

Французите имаат за нијанса поголеми шанси за успех, барем според квотите, а со оглед на важноста на мечот во нокаут-фазата, не се очекуваат голем број голови.

Специјалниот сингл на Sport Life нуди и многу други игри, стрелец на прв гол и стрелец во тек на натпревар, каде што дефинитивно можете да се обложите на Мбапе или на Роналдо, потоа резултат во интервал, пенал и црвен картон, начин на прв гол, удари во рамки на гол, жолти картони, офсајди, корнери…

- Оглас -

Најнови вести