Фудбал опасен по живот – Мароканците едвај ги евакуираа од Гвинеа, Аргентинците шокирани пристигнаа дома (Видео+Фото)

Во екот на воениот удар во Гвинеа, Мароканците стравуваа за живот, а се спасија и покерот играчи на Аргентина од незгодната ситуација во Бразил.

Слични вести...