Фудбалерите на Фиорентина иако победија, на крајот беа построени од навивачите (Видео)

Одложениот натпревар помеѓу Аталанта и Фиорентина и официјално означи крај на италијанската Серија А. Гостите од „Артемио Франки“ се радуваа на победата со 2-3, но по натпреварот, фудбалерите на Фиорентина мораше да застанат пред трибината со нивните навивачи и да ги слушаат скандирањата „почитувајте го нашиот дрес“.

Незадоволството на навивачите е поради изгубеното финале од Конференциската лига против Олимпијакос, па им кажаа на фудбалерите што мислат тие за тоа.

Фиорентина првенството го заврши на осмата позиција и летово ќе игра квалификации за Конференциската лига, натпреварување во кое двапати по ред загуби во финалето.

- Оглас -

Најнови вести