Фудбалот доминира, но во Супер типот има зголемени квоти и за тенис и за кошарка (Фото)

Фудбалските натпревари повторно доминираат во понудата со зголемени квоти на Sport Life, Супер типот. Сепак, фудбалот не е единствен бидејќи зголемени квоти има и за тенис и кошарка.

Десетте фудбалски натпревари се од Јапонија, Јужна Кореја, Шведска, Хрватска, Шпанија, Англија и Шкотска. Најголемо внимание привлекуваат натпреварите на нашите Столе Димитриевски и Бојан Миовски, кои со своите Рајо Ваљекано и Абердин играат првенствени натпревари, но и финалето од Купот на Хрватска против Риека, во кое за Динамо Загреб ќе настапат Стефан Ристовски и Аријан Адеми.

Кошаркарските натпревари се финалето на јадранската АБА-лига помеѓу Црвена ѕвезда и Партизан, како и дуелот од НБА-лигата помеѓу Оклахома и Далас. Интересно, за кошаркарските натпревари има зглемени квоти и за победа на домаќините и за победа на гостите.

Во Супер типот на Sport Life за среда може да најдете зголемени квоти на вкупно 58 игри.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ОСТАВИ КОМЕНТАР

Внесете го вашиот коментар!
Внесете го вашето име тука

- Оглас -

Најнови вести