Фудбалска доминација во Супер типот со специјално зголемени квоти дури за 11 „кецови“ (Фото)

Денешниот Супер тип стандардно има 16 натпревари од четири спортови со специјално зголемени квоти. Фудбалот доминира дури со 13 натпревари, а по еден меч има од тенис, кошарка и ракомет.

Денешниот Супер тип е примамлив и поради тоа што на 11 меча има специјално зголемени квоти за единици.

Понудата вообичаено започнува со тенис, и тоа со полуфиналната пресметка од Ролан Гарос во женска конкуренција меѓу Мухова и Сабаленка. Тука белоруската тенисерка е фаворитка и зголемената квота за нејзин триумф изнесува 1.38.

Честа на кошарката во Супер типот ја брани мечот од финалната серија во грчкиот шампионат меѓу големите ривали Панатинаикос и Олимпијакос и тука гостите се поблиску до победата.

Фаворит за победа се и ракометарите на Фленсбург, кои му гостуваат на Ерланген (1.43).
Остатоткот од понудата е фудбалски и специјално зголемени квоти има за победи на СЈК, ТПС, Твенте, Калјари, Чезена, Фјолнир, Гоијас, Сао Пауло, Фламенго.

Понудата е одлична, вам ви останува да го одберете фаворитот што ви одговара.

- Оглас -

Најнови вести