Фудбалско шоу со зголемени квоти за победи на ПСЖ, Наполи, Борусија, Ливерпул

Денешниот Супер тип стандардно има 16 натпревари со специјално зголемени квоти во Sport Life кои за конечен тип се движат од 1.50 до 2.30.

Во викендите, вообичаено фудбалот го има главниот збор и 14 натпревари се од најважната споредна работа на светот, а два се од хокеј на мраз, а на дури десет меча, квотата за конечен тип е поголема од 2,00.

Најмала е квотата за триумф на Ливерпул на гостувањето кај Борнмут и изнесува 1,50.
Зголемена квота, има и за триумфи на ПСЖ, Ајнтрахт, Челси, Наполи, Славија Прага, Борусија Дортмунд, Брага. На фудбалските натпревари конечен тип не е единствен опција за обложување, во Супер типот има уште четири други игри во кои се вклучени и голови, можеби таму ќе го најдете вашиот џокер.

Според правилата, може да се игра само еден натпревар од Супер тип понудата и не може да се игра сингл, туку мора да се одигра најмалку со три натпревари од редовната понуда со коефициент поголем или еднаков на 1.25.

- Оглас -

Најнови вести