Фудбалско шоу во Супер типот, одлични квоти за победи на Челзи и Тотенхем

Денешниот Супер тип е со фудбалска доминација. Возбудувањата ќе започнат со градското дерби меѓу Серкл Бриж и Клуб Бриж каде гостите се во улога на фаворити.

На Островот се играат најголем дел од натпреварите, а како „подароци“ се сметаат коефициентите за победи на Тотенхем во дуелот со Кристал Палас, односно двојката на Челзи на гостувањето во Бирмингем кај Астон вила.

Вкупно 16 мечеви има со зголемени коефициенти, а ваше е да го одберете фаворитот за зголемена добивка.

- Оглас -

Најнови вести