Манчестер сити тргна фуриозно – Де Бројне по 93 секунди со глава го „стресе“ Реал (ВИДЕО)

Манчестер сити има водство од втората минута против Реал Мадрид. Кевин де Бројне е стрелец на првиот гол од овој полуфинален двомеч, и тоа по 93 секунди, откако одлично нафрли Ријад Марез.

Белгиецот го постигна еден од ретките голови со глава во својата кариера, а сега се уфрли убаво, во манир на расен голгетер и ја погоди мрежата на Тибо Куртоа.

- Оглас -

Најнови вести