Галатасарај денеска ја почнува својата „луда“ недела

Вечер истанбулскиот тим игра финале на Купот, а в недела го има клучниот меч за титулата.

Слични вести...

1 Response

  1. 15.05.2019

    […] Стартува „лудата“ недела на Галатасарај во која ќе треба да освои два трофеи во Турција. Едниот може да го осигурат уште вечерва, во финалето од Турскиот куп. Противник во финалето ќе му биде тимот на Акхисарспор, кои сезонава еднаш го изненадија турскиот првак. Галата на гостувањето во рамките од шестото коло на турската Суперлига загуби со 3-0, но потоа се реваншираше во Истанбул со минимални 1-0. […]