Газда на саудиски клуб удри по Меси: Го гледав против Баерн, не ми треба таков мрзливец!

Можеби Лионел Меси ќе заигра некогаш во саудиски клуб, но тоа нема да биде клубот Ал-Таи бидејќи шефот на овој прволигаш не е импресиониран од аргентинскиот фудбалер, за кого мисли дека е мрзелив.

„Не сакам играч од светска класа кој е сит од освојување трофеи и на мечевите само гледа што се случува околу него како што правеше Меси против Баерн“, изјави Турки Ал Дабан.

Од друга страна, во Барселона одвај чекаат да им се врати, а ПСЖ со сите сили се бори да го задржи во своите редови.

- Оглас -

Најнови вести