Германија никогаш не ја победила Норвешка на СП, а специјалниот сингл на Sport Life нуди многу опции за типување (Фото)

Специјалниот сингл на Sport Life за денеска е посветен на најинтересниот натпревар од ракометното Светско првенство, помеѓу Германија и Норвешка. Тоа е битка на досега непоразени селекции за прво место во групата, победникот оди во четвртфинале на Шпанија, а поразениот ќе треба да игра четвртфинале со Франција.

Германија на светските првенства никогаш не ја победила Норвешка, а според квотите за конечен тип, и вечерва Норвежаните се фаворити.

Во Специјалниот сингл имате богат избор на нестандардни игри кои ги нема кај останатите ракометни мечеви во понудата, како на пример: која селекција прва и последна ќе даде гол, чиј селектор прв ќе побара тајмаут, кој ќе има прво и последно исклучување, прв и последен седмерец, прв утнат седмерец.

Може да се обложите и на други статистички показатели, како број на исклучувања и седмерци, во кое полувреме ќе паднат повеќе голови, а тука се и по петмина ракометари за коишто може да прогнозирате дали ќе дадат повеќе или помалку голови од поставената граница.

- Оглас -

Најнови вести