Гетафе и Бетис одиграа за „нула“ – Најрадосни се навивачите на Атлетико Мадрид

Ако во последните вечерни средби од останатите најдобри Топ 5 лиги имаше возбудувања, таков не беше случајот и во Ла Лига.

Гетафе и Бетис одиграа неинтересни 0:0 во последната средба од 34-та рунда во шпанската Ла Лига. Во мечот кој што беше за заборав, највеќе се радуваат фановите на Атлетико Мадрид.

Причината за тоа е киксот на Бетис, кој со победа можеше да дојде на само еден бод помалку во борбата за четврттото место.

Актуелниот првак на Англија има 61 бод, додека сега Бетис има 58 на четири кола до крајот. За Гетафе, пак, ова е 36 бод во сезоната со што дојде на чекор поблиску до сигурен опстанок.

- Оглас -

Најнови вести