Ги „здробија“ на терен, па ќе направеа хаос: Соиграчи од НФЛ-тим ќе се степаа сред натпревар (ВИДЕО)

Натпреварите од НФЛ-лигата редовно ни носат голем број тепачки меѓу противничките играчи.

Но, изминатава ноќ за малку ќе се случеше поголем инцидент откако двајца соиграчи на Вашингтон практично започнаа меѓусебно да се тепаат.

Станува Збор за Џонатан Ален и Дерон Пејн, кои разменија неколку удари, а потоа мораа да бидат раздвоени од соиграчите.

Ваквата нервоза кај играчите на Вашингтон е јасна бидејќи на средбата против Далас Каубојс беа демолирани со убедливи 56:14.

- Оглас -

Најнови вести