Го гаѓаа со пиво, а тој ја фати чашата и пивото го испи „на екс“ (Видео)

Фудбалерот Андерс Драјер, кој е член на руски Рубин Казан, но игра како позајмен во дански Мидјиланд, направи феноменален потег на куп мечот со Вејле, но не фудбалски.

Додека Мидјиланд се радуваше после постигнатиот гол за победа од 1-0, од трибините летаа разни предмети, меѓу нив и чаши со пиво. Стрелецот на голот, Драјер, фати една од чашите, и ја испи до дно во еден здив.

- Оглас -

Најнови вести