Го имаме новиот Чави: Хируршки прецизна асистенција преку девет играчи (видео)

Не е сѐ до головите, има убавина и во додавањата кои ги прават погодоците да изгледаат прекрасно. Деветнаесетгодишниот фудбалер на Сион, Бастиен Тома, викендов креираше гол со сензационално додавање. Тома очигледно гледал многу видеоснимки и учел од Чави, па против Ксамакс изведе асистенција преку девет противнички играчи, и тоа без да види каде е неговиот соиграч.

По неговото одлично проигрување, неговиот колега Лењани имаше лесна задача да ја смести топката во голот.

- Оглас -

Најнови вести