Го победуваше на сите подлоги, освен на трева – Ѓоковиќ ќе мора да внимава на опасниот Шаповалов (Видео)

Канаѓанецот го доби драматичното четвртфинале против Качанов со 3:2 и ќе го предизвика актуелниот шампион во полуфиналето на Вимблдон.

Слични вести...