Годинава немало поголем коефициент за победа на Ѓоковиќ на еден меч!

Фудбал, кошарка, тенис, па дури и бејзбол има во денешната понуда од Супер типот во Sport Life. Многу интересни дуели, но сепак во фокусот се двете полуфиналиња на нашиот дел од тенискиот гренслем-турнир, „Ролан Гарос“.

Во финалето пред финалето ќе играат Карлос Алкарас и Новак Ѓоковиќ. Шпанецот кој само вторпат игра во полуфинале на гренслем е во улога на фаворит. Како ретко кога, квотата за победа на Ѓоковиќ е дури 2.80. Во второто полуфинале ќе играат Руд и Зверев, а шансите им се речиси израмнети.

Четвртиот меч од НБА-финалето меѓу Мајами хит и Денвер нагетс носи квота од 1.75 за победа на гостите. Интересни кошаркарски мечеви се играат и во Турција, Италија, Германија, Шпанија…

- Оглас -

Најнови вести