Ѓоковиќ без проблем го освои турнирот во Тел Авив

Новак Ѓоковиќ освои 250 АТП поени, откако го освои турнирот во Тел Авив. Во српско-хрватското финале на првите двајца носители, Ѓоковиќ беше подобар од Марин Чилиќ со 6-3, 6-4.

Сега билансот во меѓусебните дуели е 19-2 за Ѓоковиќ. За Ноле ова е 89-та титула во кариерата

- Оглас -

Најнови вести