Ѓоковиќ се фати за микрофонот и запеа, па им ги собра парите на гостите (ВИДЕО)

Новак Ѓоковиќ заедно со својата сопруга Јелена во саботата присуствуваа на свадбата на неговиот брат Џорџе, а со самото негово присуство, Ноле беше главната ѕвезда.

Но, тоа не му пречеше на тенисерот што има 21 гренслем-титула да се расположи и да го фати микрофонот во раце и да запее еден познат балкански хит.

Штом отпеа неколку строфи, присутните му фрлија по некоја пара.

- Оглас -

Најнови вести